- Muzeum Karlova mostu na Křižovnickém náměstí v Praze
- Městské muzeum v Mimoni – bývalý špitál
- Oblastní muzeum v Chomutově
- Oblastní muzeum v Lounech
- Výstava betlémů v Mimoni 2020
- Hasičské muzeum Krupka
- Výstava betlémů v Mimoni 2018-2019
- Muzeum města Mnichovo Hradiště
- Old Shatterhand bydlel u Drážďan
- Venkovské zemědělské muzeum v Srbské Kamenici
- Muzeum hodin v Klášterci nad Ohří
- Mattoni muzeum Kyselka
- Jan Becher muzeum Karlovy Vary
- Novoveské muzeum (Nová Ves v Horách)
- Muzeum města Ústí nad Labem
- Muzeum Dippoldiswalde
- Královská mincovna v Jáchymově – muzeum
- Muzeum Boží Dar
- Muzeum vitráží v kostele sv. Jiljí v Libyni
- Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
- Sklářské muzeum Nový Bor
- Městské muzeum v Mimoni – Expedice středověk
- Muzeum Čtyřlístek, Doksy
- Památník Karla Hynka Máchy v Doksech
- Muzeum výroby dřevěných hraček DETOA Albrechtice s.r.o.
- Oblastní muzeum v Mostě
- Výstava betlémů v Mimoni 2014-2015
- Městské muzeum Františkovy Lázně
- Auto moto muzeum ve Františkových Lázních
- Hornické muzeum Krásno (areál cínového dolu Vilém)
- Národní zemědělské muzeum Ohrada (Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství)
- Muzeum vozidel, techniky a řemesel v Pořežanech
- Městské muzeum Chrastava
- Hasičské muzeum Skalná na hradě Vildštejně (a další expozice)
- Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou
- Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově
- Muzeum Sokolov
- Až do města Aš (národopisné a textilní muzeum)
- Arcidiecézní muzeum Olomouc
- Národopisné muzeum Plzeňska – odborné oddělení Západočeského muzea v Plzni
- Muzeum východních Čech v Hradci Králové
- Vlastivědné muzeum v Olomouci, nositel hlavní ceny Gloria musaealis za rok 2012
- Od minerálky do Českého lesa (muzeum v Tachově)
- Muzeum Cheb – Lidové umění západních Čech
- Přerov nad Labem – muzeum Moto & Velo
- Tam, kde vznikají křišťálové globy (sklárna a muzeum Moser, Karlovy Vary)
- SDH, TFA a muzeum … aneb nezlomnej lidskej duch
- Vojenské muzeum Lešany
Od poloviny roku 2016 je možno v bývalých lázních Kyselka navštívit expozici věnovanou především historii stáčení zdejších minerálních vod a osobnost Heinricha Mattoniho, umístěnou ve zreknostruovaném Löschnerově pavilonu.
Je to poslední roky taková pěkná tradice. Místa se slavou tradicí, celosvětově známá a významná, nechat tak nějak zpustnout. Buď až do úplné vymazání z mapy, nebo na poslední chvíli s velkou pompou z nich zachránit alespoň něco. O osudu lázní Kyselka se toho napsalo mnoho, majetkové vztahy k výhodně zprivatizované značce jsou trochu spletité a jako obvykle nikdo za nic nemůže. Naštěstí se pohnulo alespoň něco a zašlé časy slávy si lze připomenout v provozním objektu stáčírny minerálních vod (postavena roku 1907) z Löschnerova pramene. Budova inspirovaná švýcarskou alpskou architekturou nese jméno po lékaři Dr. Josefu Löschnerovi, příteli zakladatele tradice stáčení minerálek v Kyselce Heinricha Mattoniho. Oficiální prameny uvádí, že od prosince 2013 do ledna 2015 prošel pavilon náročnou rekonstrukcí, na kterou současný majitel Karlovarské minerální vody vynaložil 20 milionů Kč.
V přízemí je pokladna s prodejem upomínkových předmětů a občerstvení, expozice věnovaná Heinrichu Mattonimu, zakladateli tradice dnešní společnosti KMV a na historii samotné značky Mattoni. Nedaleká Mattoniho vila je v dezolátním stavu, v ní se ještě dlouho nebude vystavovat nic. Interiéry plynule přechází v „tovární“ prostor stáčírny, dnes pod širým nebem. Tady to pořád připomíná spíš zříceninu. Koleje, infotabule, vzadu skomírající pramen. Pokračování v patře – dokumenty, fotky, modely, historické artefakty a sálek s pár židlemi, kde se promítají dobové dokumenty.
A ještě pár citací z oficiálních textů:
Vnitřní prostory muzea jsou zařízeny v historickém stylu 19. století a jeho expozice nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty realizovaných i nerealizovaných staveb. V muzeu nechybí ani rozsáhlá sbírka historických lahví, do nichž se stáčela karlovarská minerální voda v průběhu času. Stejně tak se návštěvníci mohou těšit na sbírku historických i současných etiket. Dozvíte se tu o všech společnostech, které v různých historických epochách minerální vodu do lahví stáčely.
Mezi vzácné předměty patří např. dvoudílná rukopisná historická kniha o rodině Mattoni, kterou získal při dražbě v Německu ředitel KMV Alessandro Pasquale. V expozici muzea je zařazen i historický trezor firmy Mattoni AG nebo originál litinové orlice, původně umístěné na jedné z budov lázní v Kyselce, která se kdysi po pádu rozbila na cca 15 kousků a nyní byla odborným pasířem opravena.
Součástí expozice jsou i interaktivní výstavní předměty a moderní technologie, které zpestří návštěvu muzea zejména dětem. Další zajímavostí pro děti může být i animovaný film, který vznikl z reklamního leporela firmy Mattoni z 30. let 20. století. V budoucnu má v muzeu vzniknout rekonstrukce původního provozu, kdy se stáčela minerálka.
Unikátem vztahujícím se k regionu je pak originální hodinový stroj z 16. století z věže kostela v Radošově, dnešní součásti obce Kyselka.
PS: A nelze opomenut skutečnost, že v roce 2017 vcelku nedaleko vznikla další expozice, částečně také věnovaná Mattonimu. Snad mi to někdy vyjde…